logo insolvence-brno.cz

Poradna pro oddlužení

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí? Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

V případě zájmu nám zavolejte nebo napište

Mobil: 775 222 437

E-mail: info@insolvence-brno.cz

Volejte zdarma 800 50 55 50

Najdete nás na facebooku
Dotaz na oddlužení
Maminka Dobrý den jsem v exekuci mám více dluhu ale sama po jedné nezvládám splácet bylo by skvělé vše dát do jednoho a platit pouze jednu splátku (insolvenci) .Můj dotaz zní mám nějakou reálnou šanci dosáhnout na insolvenci jako samoživitelka na RD?Dekuji
13/06/2019 12:52:51
Dotaz na oddlužení
Maminka Dobrý den jsem v exekuci mám více dluhu ale sama po jedné nezvládám splácet bylo by skvělé vše dát do jednoho a platit pouze jednu splátku (insolvenci) .Můj dotaz zní mám nějakou reálnou šanci dosáhnout na insolvenci jako samoživitelka na RD?Dekuji
13/06/2019 12:32:32
Insolvence
Standa Dobrý den, ve dvaceti letech jsem po svém zemřelém tátovi přebral podnikání. Svou nevědomostí a chorobnou snahou postarat se o rodinu jsem se dostal do dluhů. Platil jsem dluhy po tátovi ale vznikaly nové, na které finance nezbývali. Dnes již nepodnikám. Dluhy nejsou z žádných půjček ale např. pojištění vozů (flotila), OSSZ, VZP, kontokorent... Chci tuto situaci řešit oddlužením pokud je to možné. Dluhy jsou na mě, jako na fyzickou osobu. Má otázka je následující. Po dva roky docházím do zaměstnání, nyní mám možnost práce na ŽL s velmi zajímavým ohodnocením. Chci se zeptat jak u OSVČ probíhá splácení insolvence, zda mi bude strženo vše co vyfakturuji a zůstane pouze nezabavitelné minimum, nebo se stanoví měsíční splátka, kterou budu odvádět ? Mnohokrát děkuji za informaci.
06/06/2019 18:33:25
Dlužné nájemné - nájemce v insolvenci
Ing. Jiří Vyhnánek Dobrý den, Moje bývalá přítelkyně je od 9. 9.2016 v insolvenci a plní splátkový kalendář ( č. j. MSPH99INS15285/2016 vedená u Městského soudu v Praze). Na základě nájemní smlouvy ze dne 28.6.2017 jsem jí pronajal na dobu určitou od 1. 7. 2017 do 30. 6. 2022 svůj byt o dispozici 3+1 (o výměře 74,55 m2) v obci Habartov ( okres Sokolov). Nájemné činí 1 Kč (měsíc) a zálohy za služby spojené s užíváním bytu činí 3500,- Kč. Bohužel, přítelkyně je od října dlouhodobě vážně nemocná, nemůže tedy pracovat a dlouhodobě mi nic neplatí. Insolvenci však splácí. Moje pohledávka k ní k 1. 5. 2019 činí cca 30. 000,- Kč. výše nájmu je patrno, že o krácení věřitelů, kteří mají řádně přihlášené pohledávky do insolvence, nemůže být řeč. Nechci však, abych na byt ještě doplácel. Protože jí má cca v červnu 2019 Česká správa sociálního zabezpečení údajně doplatit pozastavený invalidní důchod 2. stupně, jenž měla přiznaný, údajně cca za min 3 roky nazpět, což by činilo dostatek finančních prostředků na úhradu mé pohledávky, tak kromě upomínek zatím vyčkávám... Mám 2 dotazy: lze považovat jednorázový doplatek invalidního důchodu za mimořádný příjem mé přítelkyně ? Může mi bývalá přítelkyně z tohoto příjmu uhradit mou pohledávku (aniž by porušila insolvenční zákon) a eventuálně si, zejména zálohy na služby spojené s užíváním bytu, předplatit dopředu, nebo celý tento příjem odevzdat insolvenční mu správci, a pak bych měl smůlu, a musel jí dát co nejdříve výpověď z bytu?
13/05/2019 11:41:37
Insolvence Brno Z doplatku důchodu budou dlužnici vyplaceny nezabavitelné částky za jednotlivé měsíce, za které jí je důchod zpětně vyplacen a srážky zaslány insolvenčnímu správci (jestliže bude důchod v takové měsíční výši, že bude možné srážky provést, případně bude třeba součinnost s bývalým zaměstnavatelem dlužnice, jelikož dojde k souběhu příjmů a pravděpodobně nezabavitelné částky jí už byly v nějaké výši vyplaceny). Jestliže budou dlužnici nějaké nezabavitelné části vyplaceny, s těmito může dlužnice nakládat jak uzná za vhodné, předplacení záloh je věcí dohody mezi dotčenými stranami. Na konkrétní a podrobnější odpověď ohledně výše vyplacení nezabavitelných částek z doplaceného důchodu, ať se dlužnice obrátí přímo na svého insolvenčního správce, který o jejím případu ví nejvíce informací.
14/05/2019 08:24:39
pomoc v insolvenci
zdenka Dobrý večer, mám prosbičku. Jsem v insolvenci 55 měsíců a do konce oddlužení mi schází 5 měsíců. Do 2.5.2019 ins.spr. nezasílala soudu zprávy o tom, jak splácím. Až teď 5 měsíců před koncem mi zavolali s kanceláře, že je potřeba zaplatit 60.000 kč. Nechci se ničemu vyhnout, jsem ráda za pomoc .,ale není v mých silách v insolvenci dát 60.000 kč dohromady. Jediného koho mám je dcera a ta je na mateřské..Když jsem se ptala, proč mi to nesdělila dřív, odpověď zněla, že si toho účetní všimla, až nyní a že jsem si to měla hlídat sama. Žila jsem v mylném domnění, že je vše v pořádku. Mám někde odvolání, nebo je vše má chyba??Příklad posílala jsem ins. správkyni, ukončení podnikání neudala to soudu, zasílala jsem novou adresu nezaslala na soud. Komunikace minimální. Poctivě jsem platila a nyní taková sprcha a když nezaplatím je to můj konec. Děkuji za případnou pomoc odpověď.Nevím zda mohu dotaz směřovat k Vám.Soud se vyjádřil na zprávu insolvenční správkyně,že pokud to nedoplatím bude mi insolvence zrušena
07/05/2019 21:46:11
Insolvence Brno Dobrý den, ano, je Vaší povinností se i zajímat, zda je oddlužení řádně plněno (zda srážky z Vašich příjmů či mimořádné splátky, které zasíláte, jsou v dostatečné výši). Přibližně 5 měsíců je relativně dlouhá doba na to, aby se Vám podařilo zajistit dostatek prostředků na to, aby na konci oddlužení bylo uhrazeno minimálně 30 % Vašich dluhů (pokud nemáte stanoveny jiné podmínky). S případným rozložením splátek se obraťte na insolvenční správkyni, abyste zjistila kolik přesně je potřeba doplatit, případně jaká by byla minimální měsíční splátka. Pokud správkyně nekomunikuje, obraťte se co nejdříve písemně na insolvenční soud. Každou změnu svého bydliště nebo sídla a zaměstnání jste měla oznámit bez zbytečného odkladu insolvenčnímu správci i insolvenčnímu soudu, tedy insolvenční správkyně není povinna toto za Vás oznamovat insolvenčnímu soudu. Stejně tak si překontrolujte, zda jste plnila Vaši povinnost předkládat insolvenčnímu soudu a správkyni přehled Vašich příjmů za uplynulých 6 měsíců vždy k 15. 3 a k 15. 9. (jestliže nebylo soudem stanoveno jinak).
09/05/2019 14:09:51
úroky
Vašek Dobrý den, jsem již čtvrtým rokem v insolvenci. Vše splácím dle rozhodnutí. Přišel mi výpis z americké hypotéky, která je po dobu insolvence splácena ze zabavené částky. Dlužná částka na výpise je vyšší než před zahájením insolvence. Jak je to s úroky na zajištěných závazcích po dobu insolvence. Děkuji.
08/04/2019 09:20:07
Insolvence Brno Dobrý den, píšete, že hypotéka je hrazena ze zabavené částky, tedy jestliže je hrazena v rámci splátkového kalendáře, je uspokojována ta výše dluhu, která byla na přezkumném jednání zjištěna (pohledávka byla zjištěna jako nezajištěná). Jestliže se jedná o pohledávku zajištěnou, odkazujeme ohledně případného úročení na judikáty Vrchního soudu v Praze ze dne 29. 12. 2016, sp. zn. 3 VSPH 2355/2016-B-27, ve věci MSPH 60 INS 14818/2015 a Vrchního soudu v Olomouci ze dne 21.7.2017, č. j. 3 VSOL 92/2017-B-23, ve věci KSBR 37 INS 575/2015. Tyto judikáty dohledáte běžně na internetu po zadání spisové značky do vyhledávače.
10/04/2019 10:48:44
Deponované penize
Petr Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na vyplacení deponovane částky která byla odeslána mému insolvenčnímu správci po domluvě mi bylo řečeno že se částka zapíše do majetkové podstaty mám vůbec nárok žádat o vyplacení deponované částky předem děkuji za odpoved
01/03/2019 11:22:20
Insolvence Brno Dobrý den, dle ust. 409 insolvenčního zákona dispoziční oprávnění k nezajištěnému majetku, náležejícímu do majetkové podstaty v době schválení oddlužení, včetně toho nezajištěného majetku, s nímž dlužník nemohl dosud nakládat v důsledku účinků nařízení nebo zahájení výkonu rozhodnutí nebo exekuce, má od právní moci rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře dlužník. Tedy ano, o tom jak bude naloženo s deponovanými exekučnímu srážkami z příjmů v zásadě rozhoduje dlužník. Vždy je třeba ovšem posuzovat konkrétní okolnosti případu, zde zejména za jaké období byly srážky deponovány, atd. V případě pochybností se obraťte na insolvenční soud. Taktéž můžete postupovat dle ust. 226 insolvenčního zákona.
07/03/2019 12:06:06
insolvence
Martin Novotný Dobrý den. Jsem věřitel. Můj dlužník v insolvenci si změnil zaměstnání za méně placené. Jeho správce to poté pouze oznámil soudu a tím to skončilo.Je možné aby splácel méně když by měl být povinen splatit co nejvíc? Děkuji Novotný Martin
31/01/2019 12:36:41
Insolvence Brno Dobrý den, jeden z možných postupů při podezření, že dlužník oddlužením sleduje nepoctivý záměr, je postup dle ust. § 418 odst. 4 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona. Toto ustanovení říká, že insolvenční soud schválené oddlužení zruší, vyjdou-li najevo okolnosti, na jejichž základě lze důvodně předpokládat, že oddlužením je sledován nepoctivý záměr. Nicméně bez znalosti okolností a důvodu pro změnu zaměstnaní nelze dělat předběžné závěry, přičemž změna zaměstnání (byť si dlužník pohorší) sama o sobě v zásadě není problémem. Je také možné, že mu nebyla prodloužena pracovní smlouva atd. V případě podezření na úmyslné snižování příjmů se můžete obrátit na insolvenční soud, aby věc posoudil.
04/02/2019 09:31:58
1 strana z 14 další

MÁTE NÁROK NA ODDLUŽENÍ?

Zkuste si odpovědět na následující otázky. Je-li vaše odpověď ANO, neváhejte se na nás obrátit.

Dlužíte více věřitelům?

Jste v úpadku nebo vám úpadek bezprostředně hrozí?

Disponujete pravidelným příjmem?

Nevznikly vaše dluhy podnikatelskou činností?

Dokážete za dobu 5 let splatit minimálně 30 % vašich dluhů?

Máte čistý trestní rejstřík?

Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Službu zajišťuje:

Mgr. Martin Horák, insolvenční správce

sídlo: Zahradnická 223/6, 603 00 Brno

IČ: 87008131

e-mail:

telefon: 775 222 437

Více o kanceláři insolvenčního správce je možno se dozvědět na odkazu: www.ishorak.cz