ODDLUŽENÍ

Poradna pro oddlužení

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí? Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.

Volejte zdarma800 50 55 50

Rozdělení insolvence
Verca Mám dotaz s manželem jsme v insolvence jeden rok .Nyní po rozvodu bych chtěla zrušit insolvenci nebo rozdělit ale chtěla bych vědět jestli zbytek který se má platit dlužné částky po rozdělení by bylo půl na půl nebo se to vrátí do původního stavu před insolvenci tudíž kdy kdy jsem měla míň dluhů než manžel děkuji
18/01/2018 21:34:01
Dotaz
Ludmila Dobrý den, přestože máme dostatečný příjem na to, aby v insolvenčním řízení bylo uhrazeno podstatně víc než 30%,správce chce zpeněžit nemovitost, aby uspokojil věřitele. Co v této věci můžeme udělat? Děkuji za odpověď.
12/01/2018 10:36:25
Insolvence Brno Dobrý den, o tom, zda bude oddlužení řešeno splátkovým kalendářem nebo zpeněžením majetkové podstaty rozhodují věřitelé nebo soud (rozhodnutí o způsobu oddlužení). Nevíme, zda Vaše nemovité věci tvoří předmět zajištění nebo ne. Pokud máte nebo budete mít schválené oddlužení splátkovým kalendářem a pokud předpokládáme, že nemovitost tvoří předmět zajištění, pak o zpeněžení nemovitých věcí rozhoduje (pouze) zástavní věřitel, tedy např. banka. Pokud by zástavní věřitel pokyn ke zpeněžování nedal, ke zpeněžení nedojde, pokud ano, musí insolvenční správce zpeněžovat.
16/01/2018 09:47:40
Ludmila Dobrý den, ani jedna pohledávka není zajištěná ani přednostní.
16/01/2018 10:03:32
Ludmila Dobrý den, přesto chce ins.správce navrhnout soudu oddlužení zpeněžením majetkové podstaty. Jinak děkuji za Vaše vyjádření.
16/01/2018 10:19:30
Insolvence Brno Dobrý den, v tom případě je zřejmě předpoklad, že pohledávky nezajištěných věřitelů budou při této formě oddlužení uspokojeny ve větší míře.
16/01/2018 11:34:24
insolvence
Knapová Dobrý den, v únoru mi končí insolvence. Když jsem žádala před 5ti lety o oddlužení, volal mi jeden z věřitelů, u kterého jsem si půjčovala na směnku, že do insolvence nepůjde, že na směnce, kterou jsem podepsala, nebylo vyplněno datum ani částka a pokud mu částku ihned nezaplatím, že po jejím ukončení si tam doplní částku a datum, které oni budou chtít. Je možnost se na někoho obrátit a toto řešit?
10/01/2018 16:02:03
Insolvence Brno Dobrý den, pohledávky vzniklé před úpadkem si měli věřitelé přihlásit do insolvenčního řízení. Pokud tak neučinili, je pravděpodobné, že vůči hrazení jejich pohledávek budete osvobozena.
15/01/2018 10:46:50
Skonceni insolvence postup
Novakova Dobry den, 25.2.2018 mi konci insolvence , bude to 5. let a splaceno 34 procent. Jak mam postupovat a kdy sepsat dopis na soud o zprosteni placeni zbyleho dluhu. A jak dlouho mi budou provadeny srazky ze mzdy. Dekuji Nováková
08/01/2018 08:37:40
Insolvence Brno Dobrý den, poslední srážka z příjmu Vám bude provedena v posledním měsíci trvání Vašeho oddlužení. Zaměstnavatele o tomto v součinnosti s insolvenčním správcem informujte. Poté insolvenční správce podá insolvenčnímu soudu zprávu o splnění Vašeho oddlužení. Jestliže jste všechny povinnosti dle schváleného způsobu oddlužení splnila, insolvenční soud vydá usnesení, kterým budete osvobozena od placení zbytku dluhů. Učiňte dotaz na Vašeho insolvenčního správce, zda a kdy máte podat návrh na osvobození od hrazení zbytku dluhů.
09/01/2018 10:35:26
Insolcence srážky
Lenka Dobrý den, jsme s manželem již druhý rok v insolcenci, já pobíram rodičovský příspěvek, který mi chodí celý, jelikož je nízký. Od března půjdu do práce, budu pobírat mzdu a zároveň ještě rok rodičovský příspěvek. Můj dotaz zní, jaký je postup při srážkách? Plat bude cca 13000 čistého a rodičák cca 10000. Půjde na srážky celý rodičák a kousek platu, nebo mi rodičák nechají a zbytek srazí z platu? Předem děkuji.
27/12/2017 21:30:36
Insolvence Brno Dobrý den, s největší pravděpodobností bude srážka prováděna ze součtu Vašich příjmů. Svou situaci prokonzultujte s Vašim insolvenčním správcem a dohodněte se jakým způsobem mu budete srážku zasílat, případně požádejte insolvenční soud o vydání pokynu či změnu usnesení o schválení oddlužení.
04/01/2018 08:53:06
Dluhy
Milena Dobrý den, mám doraz známá pracovala u Providentu. Asi u 25 zákazníků, pod smutným svým osudem vybrala půjčky na své zákazníky. U Providentu byla ukončena. Nyní podepsala mám všem uznání dluhu s poznámkou Provident a číslo smlouvy. Jde do insolvence a půjčky převezme na sebe. Jde to ? Může si pro insolveci přivydělávát? Někomu chce z brigád na tyto splátky dávat. Co je na tom všem pravdy? Myslím, že budu muset celou půjčku u Providentu zaplatit a vše co nám říká jsou jen omyly. Co mám dělat? Jsem jedná z 25 lidí co jí uvěřili a chtěli pomocí. Nikdo z nás ale nevěděl kolik nás je .Děkuji za odpověď.
17/12/2017 14:51:58
Insolvence Brno Dobrý den, pokud jste věřitelem a Vás dlužník je v insolvenčním řízení, nejpozději do 30 dnů (v oddlužení) a do 2 měsíců (v konkursu) od vydání usnesení o úpadku dlužníka podejte k příslušnému insolvenčnímu soudu přihlášku Vaší pohledávky. Doporučujeme sledovat insolvenční rejstřík. V jaké výši bude Vaše pohledávka v insolvenčním řízení uspokojena záleží na průběhu řízení. Srážky v insolvenčním řízení jsou prováděny ze všech příjmů dlužníka, dlužníkovi z pravidla bývá vyplácena pouze nezabavitelná část z jeho příjmů. Mimo insolvenční řízení by neměl dlužník uspokojovat, žádného ze svých věřitelů (žádný z věřitelů nesmí být upřednostňován). I když nelze z Vašeho dotazu přesně usuzovat na základě čeho a komu měly závazky/pohledávky vzniknout, vše nasvědčuje tomu, že mohl být spáchán trestný čin.
18/12/2017 14:37:16
výpověď z darovaci smlouvy
Uhrík Dobrý den,máme společné oddlužení manželů,kterou platíme již třetím rokem,spláceno je 33%. Při podání žádosti manželka neměla příjem tak nám syn podepsal darovací smlouvu.Nyní je náš příjem dostatečný (jen můj plat se zvednul o 8 000)a syn se smlouvy vyvázat.Je zde nějaká možnost?Děkuji za případnou odpověď.
14/12/2017 20:30:13
Insolvence Brno Dobrý den, darovací smlouva je smluvní vztah mezi vámi a vaším synem, je tedy na smluvních stranách, zda bude (může být) závazek ze smlouvy plněn nebo zda a jakým způsobem bude smluvní vztah ukončen. Pakliže dárce již nadále nemůže plnit svůj závazek z darovací smlouvy, je možné se na ukončení smluvního vztahu dohodnout. O všem informujte insolvenčního správce a poraďte se s ním o dalším postupu.
15/12/2017 11:32:52
Nepatrný konkurz
Miroslav Dobrý den.Mojí matce bylo soudem zamítnuto oddlužení a na majetek byl prohlášen konkurz od roku 2014, který je projednáván jako nepatrný.V rámci tohoto se insolvenční správce snaží zpeněžit nemovitost .Ale zatím neúspěšně.Můj dotaz je jak dlouho může být veden nepatrný konkurz.Matka by v současnosti splňovala podmínky ke schválení oddlužení.Usnesení o konkurzu je již v právní moci.Děkuji
12/12/2017 22:22:23
Insolvence Brno Dobrý den, doba trvání konkursu není časově omezena. Konkurs skončí poté, co bude veškerý majetek v majetkové podstatě zpeněžen (a po schválení konečné zprávy a rozvrhového usnesení). Ve Vašem případě lze předpokládat, že v majetkové podstatě bude pouze nemovitá věc, tedy konkurs bude ukončován po jejím zpeněžení. O oddlužení bude moci Vaše matka požádat až po právní moci usnesení o zrušení konkursu. Přitom se bude třeba vyjádřit k tomu, proč nebylo poprvé oddlužení povoleno/schváleno.
15/12/2017 11:31:40
1 strana z 8 další

MÁTE NÁROK NA ODDLUŽENÍ?

Zkuste si odpovědět na následující otázky. Je-li vaše odpověď ANO, neváhejte se na nás obrátit.

Dlužíte více věřitelům?
Jste v úpadku nebo vám úpadek bezprostředně hrozí?
Disponujete pravidelným příjmem?
Nevznikly vaše dluhy podnikatelskou činností?
Dokážete za dobu 5 let splatit minimálně 30 % vašich dluhů?
Máte čistý trestní rejstřík?