ODDLUŽENÍ

Poradna pro oddlužení

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí? Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Volejte zdarma800 50 55 50

Insolvence - ručitel
Marie Dobrý den, chtěla bych se zeptat na postup vymáhání dlužné částky po ručiteli po skončení insolvence. Měli jsme dvě stavební spoření, která jsme řádně v insolvenci spláceli. Nyní nám insolvence končí a já jsem se dozvěděla, že pokud jsme neuhradili 100% dluhu, budou nyní neuhrazenou částku po ručiteli. Zajímalo by mě, zda je to pravidlem, že pokaždé kontaktují ručitele a požadují úhradu zbylého dluhu, nebo to má každá banka jinak? Musíme je tedy kontaktovat my sami, nebo se ozvou přímo ručiteli? Nebo jaký je vlastně postup?Děkuji za info Marie
30/05/2018 13:15:35
Insolvence Brno Dobrý den, dle ust. § 183 odst. 2 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, platí, že „přihláškou pohledávky není dotčeno ani právo věřitele domáhat se uspokojení pohledávky po kterékoli z osob odpovídajících mu společně a nerozdílně s dlužníkem; o právu věřitele požadovat plnění od dlužníkova ručitele, včetně bankovní záruky a zvláštních případů ručení, to platí obdobně.“ Záleží vždy na věřiteli (bance), jaký postup vůči ručiteli zvolí. Je logické, že věřitel zbytek dluhu bude požadovat po ručiteli.
31/05/2018 13:16:04
Veecik
Veronika Dobrý den, mám na Vás prosbu zda je to pravdivé a zda IS postupuje správně. Co se týká srážek, v tabulce máte uvedeno, jak s nimi bylo naloženo. V 11/2017 byla srážka ve výši 4 550,00 Kč použita na úhradu odměny insolvenčního správce (měsíční + za přihlášky) ve výši 2 904,00 Kč a zbývající část 1 646,00 Kč je deponována na 6 měsíční odměnu správce a v 12/2017 byla srážka ve výši 13 762,00 Kč použita na úhradu měsíční odměnu IS ve výši 1 089,00 Kč, částka 4 888,00 Kč je deponována na 6 měsíční odměnu IS a zbylá část 7 785,00 Kč byla rozdělena mezi věřitele. Výše odměn i deponace je určena insolvenčním zákonem a rozhodnutím soudu. V případě, že bude oddlužení řádně spláceno, budou prostředky deponované na odměnu na konci oddlužení rozděleny mezi věřitele. Předem děkuji
21/05/2018 16:33:45
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže jste nám zkopírovala odpověď Vašeho insolvenčního správce na Vaši otázku, jak bylo nakládáno se srážkami z přijmu v prvních měsících schváleného oddlužení, tak ano, postup insolvenčního správce je správný a v souladu s insolvenčním zákonem (pokud nebylo insolvenčním soudem rozhodnuto jinak).
22/05/2018 10:30:19
Dluh-půjčka
Jana Dobrý den , před rokem jsem si u České Spořitelny vzala kvůli příteli půjčku 260000kč .Samozřejmě je psaná jen na mě.Od přítele mám jen na kusu obyčejného papíru napsáno,že mi dluh bude splácet .Bohužel jsme se rozešli, a on mi vše zapřel.Můžu se nějak bránit ?Ze své výplaty nejsem schopna splátku splácet .
16/05/2018 09:56:27
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže máte ještě minimálně jednoho věřitele a nejste schopná své dluhy splácet, je možné insolvenční soud pořádat o oddlužení. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 775 222 437 anebo na naší bezplatné lince 800 50 55 50 probereme Vaše dotazy a možnosti. Co se týká vymáhání peněz po příteli, obraťte se na advokáta, který posoudí dokument, který jste si s přítelem podepsali a doporučí Vám další postup ohledně vymáhání Vaší pohledávky (např. žalobu proti Vašemu bývalému příteli).
17/05/2018 11:43:50
Výpověď a insolvence
Jana Dobrý den,co mam dělat,když jsem své insolvencní správkyni napsala meil ohledně výpovedi z mé strany ohledne psych.nátlaku kolegyně.Chtěla jsem informaci ohledne darovaci smlouvy na měsíční zasíláni finanční částky jak postupovat.Je to již 14 dní a žádnou odpověď jsem nedostala.Musim to sama napsat a poslat na insolvencní soud nebo to má řešit ins.správkyně?Nekomunikuje se mnou,co dělat?Děkuji za info
16/05/2018 08:20:23
Insolvence Brno Dobrý den, svou povinnost v rámci oddlužení oznámit insolvenčnímu správci změnu ve věci zaměstnání jste tedy splnila. Je třeba změnu oznámit i insolvenčnímu soudu – písemně soudu zašlete dokumenty o ukončení pracovního poměru. Stejně tak zašlete insolvenčnímu soudu darovací smlouvu (podpis dárce musí být úředně ověřený), insolvenční správkyni stačí zaslat kopii/scan darovací smlouvy.
17/05/2018 11:42:16
Více příjmů v oddlužení
Pavel Dobrý den, již 3roky a 4měsíce splácíme s manželkou insolvenci. Mě z mojí měsíční výplaty strhávají zákonné srážky (průměru okolo 9 tisíc), takže mi zbývá pouze nezabavitelná část mzdy. Nyní v červnu mohu jít do starobního důchodu. V mém zaměstnání mají zájem o mé další působení v práci i já mám zájem také. Mám otázku, jestli mi taky vezmou důchod a mě zase zůstane jen ta nezabavitelná částka? A nebo když mi ho vezmou a já tím budu splácet víc, jestli se nám zkrátí doba insolvence, protože ta povinná třetina dluhu bude splacena dřív? Děkuji moc za odpověď.
10/05/2018 16:30:40
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže má dlužník více příjmů, srážka pro oddlužení se v zásadě vypočítává ze součtu všech jeho příjmů. Tedy ano, bude Vám dále vyplácena jen nezabavitelná částka a věřitelé díky vyšším příjmům, budou dostávat vyšší splátky. Vámi zmiňovaná 30% hranice uspokojení věřitelů („třetina“) je pouze to minimum, které musí být pro řádné splnění oddlužení věřitelům uhrazeno. Schválené oddlužení řádně skončí dříve než za 60 měsíců pouze v případě, že nezajištěné pohledávky věřitelů budou uspokojeny ze 100 %.
10/05/2018 16:53:40
Insolvence vs alimenty
Lenka Dobry den, chtela bych se zeptat kdyz memu exmanzelovi povolili insolvenci a ma dluh na vyzivnem cca 50 000,- kc za jak dlouho se mohu dockat mozneho splaceni dluhu + bezne vyzivne. Pokud se nejprve strhava odmena insolvencnimu spravci. Je vubec nejaka moznost necekat treba pul roku? Dekuji
24/04/2018 13:05:17
Insolvence Brno Dobrý den, běžné výživné by měl dlužník řádně hradit i přestože bylo zahájeno insolvenční řízení. Po schválení oddlužení jsou tzv. zapodstatové pohledávky (či pohledávky jim postavené na roveň, mezi které se výživné řadí – ať již dlužné nebo řádné) zpravidla hrazeny v tomto pořadí: odměna a hotové výdaje insolvenčního správce ve výši 1.089,- Kč (vč. DPH) měsíčně, deponace částky rovnající se výši zálohy na odměnu a hotové výdaje insolvenčního správce za dobu 6 měsíců (6.534,- Kč č. DPH), odměna insolvenčního správce za přezkoumané přihlášky (302,50 Kč vč. DPH za přihlášku), odměna za sepis a podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení podle § 390a odst. 3 insolvenčního zákona, běžné výživné, dlužné výživné a pak splátky pro věřitele. Je tedy možné, že na úhradu dlužného výživného můžete čekat několik měsíců. O pořadí uspokojování pohledávek rozhodne insolvenční soud v rozhodnutí o schválení oddlužení. V podrobnostech se obraťte na insolvenčního správce Vašeho exmanžela a taktéž ho vyrozumte o dlužném výživném.
10/05/2018 16:16:14
Dotaz
Aneta Dobrý den, do dnešního dne jsem měla zaplatit částku 77 000,- bohužel jsem neměla na to prostředky, chci se zeptat může přijít exekutor na trvalé bydliště, kde už delší dobu nebydlím a něco vzít pokud rodiče ukáží moje čestné prohlášení o tom že tam už nežiji a nemám žádné osobní věci a elektronika, nábytek atd prokáží účtenkami a kupní smlouvou, že je opravdu jejich mohou tedy něco vzít? V pondělí jdu podat žádost na oddlužení - kdy exekutoři dají pokoj? Až to půjde k soudu nebo jak to probíhá? A splací se jen půjčená částka nebo i úroky a poplatky co za tu dobu naskočily? Děkuji za odpověď
20/04/2018 12:58:09
Insolvence Brno Dobrý den, dle ust. § 109 odst. 1 písm. c) zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, výkon rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka, jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze po zahájení insolvenčního řízení nařídit nebo zahájit, nelze jej však provést. Věřitelé mají nárok i na příslušenství, které k dluhům náleží – své nároky však věřitelé musí uplatnit přihláškou pohledávky a tyto poté budou insolvenčním správcem přezkoumány. Povinností dlužníka v oddlužení je v průběhu 5 let trvání splátkového kalendáře uhradit věřitelům minimálně 30 % jejich nezajištěných pohledávek. Veškerá poučení o průběhu insolvenčního řízení by Vám měla poskytnout oprávněná osoba, která za Vás insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení sepsala a podala.
04/05/2018 14:09:54
Insolvence a nemoc
Jana Dobry den,mam delsi dobu problem s kolegyni,kdy me psychicky depta.Chci dat vypoved,jelikoz je to neunosne a jit na neschopenku,nez si najdu jinou praci.Uz mam nejake nabidky,muze se stat,ze pujdu rovnou do jineho zamestnani.Pokud by se stalo,ze budu na neschopence a budu mit darovacim smlouvu se zasilanim urcite castky, abych splnovala podminky,nemuze mi byt insolvence ukoncena,kdyz budou platby ve vysi ktera se mi nyni strhava dale zasilany? Dekuji za info
19/04/2018 23:01:00
Insolvence Brno Dobrý den, o změně/konci zaměstnání nezapomeňte informovat insolvenční soud a insolvenčního správce. Samotná ztráta zaměstnání není bez dalšího důvodem pro zrušení oddlužení. Jestliže si zajistíte, pro dobu než nastoupíte do zaměstnání nového, jiné příjmy, tak aby nebylo ohroženo plnění věřitelům a zákonná povinnost uhradit za dobu oddlužení minimálně 30 % nezajištěných pohledávek a budete plnit i další povinnosti, neměl by zde být důvod pro zrušení oddlužení.
04/05/2018 14:09:19
předchozí 2 strana z 12 další

MÁTE NÁROK NA ODDLUŽENÍ?

Zkuste si odpovědět na následující otázky. Je-li vaše odpověď ANO, neváhejte se na nás obrátit.

Dlužíte více věřitelům?
Jste v úpadku nebo vám úpadek bezprostředně hrozí?
Disponujete pravidelným příjmem?
Nevznikly vaše dluhy podnikatelskou činností?
Dokážete za dobu 5 let splatit minimálně 30 % vašich dluhů?
Máte čistý trestní rejstřík?