ODDLUŽENÍ

Poradna pro oddlužení

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí? Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Volejte zdarma800 50 55 50

Insolvence- darovaci smlouva
Jan Dobry den, rad bych se zeptal na nekolik informaci ohledne insolvence a stim spojene uzavreni darovaci smlouvy. Zajimalo by me kdyz uzavru darovaci smlouvu se svou pritelkyni o ona bude tedy treti osobou a budeme radne mesicne splacet soudne danou insolvencni splatku. Co by se pro nas zmenilo kdybych uzavreli manzelstvi? Jaka jsou rizika? Je mozne ze by se soud zameril na jeji majetek napr. automobil nebo plat? Nebo bezne penize na uctu? Jsme seznamen stim ze v prubehu me insolvence budou ohledne tohoto rizeni na internetu verejne dostupne informace k me osobe . Budou na internetu verejne k nahlednuti i informace ohledne me pritelkyne/manzelky ? je mozne ji nejak proti tomuto ochranit? Dekuji predem za odpoved.H
03/10/2018 11:31:45
Insolvence Brno Dobrý den, může se stát, že při rozhodování insolvenčního soudu o tom, zda Vám bude povoleno oddlužení, můžete být vyzván k předložení výše příjmů plátce daru, aby bylo možné zjistit/potvrdit, zda je Vám schopen dar poskytovat. Při předkládání listin ohledně informací o dárci můžete požádat insolvenční soud o nezveřejnění určených údajů či listin. Majetek plátce daru nebude zjišťován. Darování mezi manžely v zásadě možné není, jelikož vznikem manželství vzniká společné jmění manželů a nelze tudíž darovat to, co náleží oběma manželům (manželka Vám nemůže darovat to, co je již Vaše, jelikož to náleží do SJM, tedy oběma, což se týká i Vašich příjmů). Řešením by mohla být smluvní úprava společného jmění (zúžení či rozšíření SJM). Je otázkou, jak by se na uzavření manželství s dárcem v průběhu oddlužení díval insolvenční soud, proto nelze než doporučit, až tato situace nastane, obrátit se s tímto dotazem přímo na insolvenční soud, abyste měli jistotu.
02/11/2018 08:24:47
insolvence
Renata Dobrý den, po jak dlouhé době od ukončení insolvence můžu požádat o nějakou půjčku, hypoteční úvěr? Děkuji za odpověď.
09/09/2018 13:10:53
Insolvence Brno Dobrý den, záleží pouze bankovní či nebankovní instituci, jak bude přistupovat k tomu, že vůči Vám probíhalo insolvenční řízení.
10/09/2018 10:52:00
Bankovní účet
Jaromír Dobrý den, již 3 roky jsem v oddlužení. Vše řádně splácím s předpokladem úhrady cca. 56% dluhu. Daří se mi dokonce i něco málo ušetřit z nezabavitelné částky a proto se chci zeptat zda můžu mít založen bankovní účet na své jméno a na něm mít tyto našetřené úspory, zda i nadále tyto zůstanou nezabavitelné? Děkuji za odpověď.
05/09/2018 09:17:04
Insolvence Brno Dobrý den, ano, v oddlužení tyto úspory zůstávají jako nezabavitelné Vaším majetkem.
10/09/2018 10:51:40
Nepatrný konkurz
Michaela Dobrý den,prosím o radu.V únoru 2018 byl vyhlášen nepatrný konkurz,měla jsem byt na hypotéku a ten byl sesplatněn,k němu se přidali další dva věřitelé,poslední 27.3.2018,od té doby se nic neděje,jak mám dál postupovat?Ani nevím,kdo je správcem,prostě se nic nedějě a z platu mi exekučně strhávají peníze do depozita,děkuji za odpověď.
30/07/2018 15:24:15
Insolvence Brno Dobrý den, kdo byl ustanoven Vaším insolvenčním správcem je uvedeno v usnesení o úpadku. Ohledně informací o řízení je možno nahlížet do insolvenčního rejstříku, který je veřejně přístupný na odkazu: isir.justice.cz Spojte se svým insolvenčním správcem a proberte další postup. Pokud by insolvenční správce nekomunikoval, obraťte se na insolvenční soud.
02/08/2018 09:10:55
insolvence
jan Dobry den chtel bych se zeptat zdali mam sanci na insolvenci.Mam prijem 19000 kc a vyzivne 6800 .Mohu zazadat o insolvenci nebo musim zazadat o snizeni vyzivneho z duvodu insolvence?Dekuji Jan
07/07/2018 19:30:54
Insolvence Brno Dobrý den, šanci na povolení oddlužení máte pokud z Vašich příjmů budete schopen nezajištěným věřitelům uhradit za 5 let minimálně 30 % jejich pohledávek. Aby bylo možno situaci vyhodnotit, je tedy třeba znát nejen příjmy, ale také výši závazků a další informace. Pro konzultaci Vašeho konkrétního případu nás bez obav kontaktujte na telefonním čísle 775 222 437 anebo na naší bezplatné lince 800 50 55 50.
11/07/2018 13:40:22
Mám exekuce
Ice Dobrý den mám exekuce a nezvládám to,mám 2 děti a 3 na cestě chci požádat o oddlužení nevím jaké exekuce mi strhavaji z platu a teď nezvládám platit další půjčku kterou jsem jsi vzal skrze bydlení už nevím kudy kam
26/06/2018 17:59:30
Insolvence Brno Dobrý den, jestli chcete Vaši tíživou situaci řešit pomocí oddlužení kontaktujte nás na telefonním čísle 775 222 437 nebo na bezplatné lince 800 50 55 50.
28/06/2018 12:50:53
Insolvence
Michaela Dobry den,chtela bych se zeptat,jelikoz jsem se dostala do problemu kvuli matce a to,ze jsem ji pomohla tim zpusobem ze jsem si nabrala po psychickem natlaku pujcky,ktere jsou samozrejmne v exekuci,resila jsem v roce prosinec 2016/a v lednu 2017insolvenci,ale byla mi zamitnuta a stim jsem i pocitala,protoze jsem mela diky ni podminku za uverovy podvod ktera mi zkoncila ted v listopadu 2017.muzu uz zadat znovu?Dnes byla mavsteva exekutoru u meho otce a musela jsem zaplatit 32tis a uz je to neunosne.Dekuji za odpoved
07/06/2018 15:10:38
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže máte dostatečně vysoké čisté měsíční příjmy, na to, aby zde byl předpoklad, že uhradíte za 5 let Vašim věřitelům minimálně 30 % jejich nezajištěných pohledávek, je možné o oddlužení požádat. Jestliže Vám bylo uloženo v trestním řízení (pro úmyslný trestný čin) uhradit peněžitý trest nebo jiná majetková sankce a tyto pohledávky jste doposud neuhradila, tak na tyto pohledávky se pravděpodobně nebude vztahovat osvobození od placení pohledávek, které insolvenční soud vydává na konci splněného oddlužení. Pro bližší konzultaci Vašeho případu nás kontaktujte na telefonním čísle 775 222 437 anebo na naší bezplatné lince 800 50 55 50. Každopádně to, zda Vám bude oddlužení povoleno (schváleno) vždy podle konkrétních okolností případu (např. skutečnost, že jste byla trestána a z jakého důvodu) posuzuje insolvenční soud.
11/06/2018 16:06:49
Žádost o insolvenci
O Dobrý den, ráda bych se zeptala na několik informací týkajících se insolvence. Jsem v insolvenci a jelikož mi insolvence byla schválená v době narození dítěte, byla sepsána darovací smlouva od mého přítele, který po celou dobu hradí tuto částku. Nicméně i on má své závazky a dluhy a z jeho výplaty mu zůstává min. nezabavitelná částka z které je také hrazená i darovací smlouva mé insolvence. Nicméně po zaplacení insolvence, hradíme i exekuce a každý měsíc pravidelně zasíláme částku exekutorům tak abychom ty exekuce zaplatily, ale samozřejmě, že exekutorům nestačí zasílat částky se dvěma nuly, oni tam ty nuly potřebují min. tři. Takže jsme v takové situací kdy nám nezůstavají žádné peníze na další potřeby. Bydlíme s rodinou a neplatíme nájem, ale platíme školku, cestovné do práce, jídlo a základní hygienické potřeby. Nemůžeme si dovolit nic koupit, počítáme každou korunu, ale občas syn potřebuje koupit boty, oblečení, postel (nyní stále spí v cestovní postýlce, která mu je mála). Uskromnili jsme se opravdu na minimum, ale moc by nám pomohlo, kdyby zde byla možnost zažádat soud o ukončení darovací smlouvy. Nyní jsem zaměstnána takže měsíčně odchází určitá část výplaty (cca 10.000 Kč čistého) na insolvenci, ale kdyby nám zůstala alespoň ještě ta část z darovací smlouvy, tak bychom už mohli vyjít lépe. Občas po zaplacení všeho nám nezbývají peníze na základní životní potřeby. Rádi bychom řešili i dluhovou situací přítele oddlužením, ale nevím právě jak je to od r. 2018. Přítel totiž nemá čistý trestní rejstřík a je mu soudem nařízeno splácet určitou část peněz. Myslíte, že by bylo možné mu zařídit oddlužení? Že by mu to soud schválil? Je to zapeklitá situace, máme 4 letého syna a chceme aby on měl lepší budoucnost než jsme měli my minulost. Předem děkuji za Vaší odpověď.
01/06/2018 11:12:28
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže dárce již nemá finanční prostředky na to, aby Vám mohl bez problému přispívat na splátky v oddlužení (není toho z objektivních důvodů schopen) a v důsledku toho dojde z jeho strany k výpovědi darovací smlouvy, oznamte tuto skutečnost insolvenčnímu soudu. Současně zašlete insolvenčnímu soudu informace o Vašich stávajících příjmech, s tím, že by měly být dostačující pro úhradu min. 30 % nezajištěných pohledávek. Je pravděpodobné, že takto bude možné oddlužení dále plnit. Nicméně vše závisí na posouzení soudu. Co se Vašeho přítele týká, tak jestli má dluhy, které již nezvládá splácet a má dostatečně vysoké příjmy na to, aby byl předpoklad, že za 5 let uhradí jeho věřitelům minimálně 30 % jejich pohledávek, je možné požádat o oddlužení. Co se týká pohledávek, které představují peněžitý trest nebo jinou majetkovou sankci, která byla dlužníku uložena v trestním řízení pro úmyslný trestný čin a pohledávky na náhradu škody způsobené úmyslným porušením právní povinnosti, tak na tyto pohledávky se nebude vztahovat osvobození od placení pohledávek, zahrnutých do oddlužení, v rozsahu, v němž v rámci oddlužení nebyly uspokojeny. Tyto pohledávky bude muset přítel platit/uhradit i po skončení oddlužení. Charakter trestných činů bude (může) soud posuzovat při povolování oddlužení.
06/06/2018 08:50:07
předchozí 2 strana z 13 další

MÁTE NÁROK NA ODDLUŽENÍ?

Zkuste si odpovědět na následující otázky. Je-li vaše odpověď ANO, neváhejte se na nás obrátit.

Dlužíte více věřitelům?
Jste v úpadku nebo vám úpadek bezprostředně hrozí?
Disponujete pravidelným příjmem?
Nevznikly vaše dluhy podnikatelskou činností?
Dokážete za dobu 5 let splatit minimálně 30 % vašich dluhů?
Máte čistý trestní rejstřík?