ODDLUŽENÍ

Poradna pro oddlužení

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí? Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Volejte zdarma800 50 55 50

Výpověď a insolvence
Jana Dobrý den,co mam dělat,když jsem své insolvencní správkyni napsala meil ohledně výpovedi z mé strany ohledne psych.nátlaku kolegyně.Chtěla jsem informaci ohledne darovaci smlouvy na měsíční zasíláni finanční částky jak postupovat.Je to již 14 dní a žádnou odpověď jsem nedostala.Musim to sama napsat a poslat na insolvencní soud nebo to má řešit ins.správkyně?Nekomunikuje se mnou,co dělat?Děkuji za info
16/05/2018 08:20:23
Insolvence Brno Dobrý den, svou povinnost v rámci oddlužení oznámit insolvenčnímu správci změnu ve věci zaměstnání jste tedy splnila. Je třeba změnu oznámit i insolvenčnímu soudu – písemně soudu zašlete dokumenty o ukončení pracovního poměru. Stejně tak zašlete insolvenčnímu soudu darovací smlouvu (podpis dárce musí být úředně ověřený), insolvenční správkyni stačí zaslat kopii/scan darovací smlouvy.
17/05/2018 11:42:16
Více příjmů v oddlužení
Pavel Dobrý den, již 3roky a 4měsíce splácíme s manželkou insolvenci. Mě z mojí měsíční výplaty strhávají zákonné srážky (průměru okolo 9 tisíc), takže mi zbývá pouze nezabavitelná část mzdy. Nyní v červnu mohu jít do starobního důchodu. V mém zaměstnání mají zájem o mé další působení v práci i já mám zájem také. Mám otázku, jestli mi taky vezmou důchod a mě zase zůstane jen ta nezabavitelná částka? A nebo když mi ho vezmou a já tím budu splácet víc, jestli se nám zkrátí doba insolvence, protože ta povinná třetina dluhu bude splacena dřív? Děkuji moc za odpověď.
10/05/2018 16:30:40
Insolvence Brno Dobrý den, jestliže má dlužník více příjmů, srážka pro oddlužení se v zásadě vypočítává ze součtu všech jeho příjmů. Tedy ano, bude Vám dále vyplácena jen nezabavitelná částka a věřitelé díky vyšším příjmům, budou dostávat vyšší splátky. Vámi zmiňovaná 30% hranice uspokojení věřitelů („třetina“) je pouze to minimum, které musí být pro řádné splnění oddlužení věřitelům uhrazeno. Schválené oddlužení řádně skončí dříve než za 60 měsíců pouze v případě, že nezajištěné pohledávky věřitelů budou uspokojeny ze 100 %.
10/05/2018 16:53:40
Insolvence vs alimenty
Lenka Dobry den, chtela bych se zeptat kdyz memu exmanzelovi povolili insolvenci a ma dluh na vyzivnem cca 50 000,- kc za jak dlouho se mohu dockat mozneho splaceni dluhu + bezne vyzivne. Pokud se nejprve strhava odmena insolvencnimu spravci. Je vubec nejaka moznost necekat treba pul roku? Dekuji
24/04/2018 13:05:17
Insolvence Brno Dobrý den, běžné výživné by měl dlužník řádně hradit i přestože bylo zahájeno insolvenční řízení. Po schválení oddlužení jsou tzv. zapodstatové pohledávky (či pohledávky jim postavené na roveň, mezi které se výživné řadí – ať již dlužné nebo řádné) zpravidla hrazeny v tomto pořadí: odměna a hotové výdaje insolvenčního správce ve výši 1.089,- Kč (vč. DPH) měsíčně, deponace částky rovnající se výši zálohy na odměnu a hotové výdaje insolvenčního správce za dobu 6 měsíců (6.534,- Kč č. DPH), odměna insolvenčního správce za přezkoumané přihlášky (302,50 Kč vč. DPH za přihlášku), odměna za sepis a podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení podle § 390a odst. 3 insolvenčního zákona, běžné výživné, dlužné výživné a pak splátky pro věřitele. Je tedy možné, že na úhradu dlužného výživného můžete čekat několik měsíců. O pořadí uspokojování pohledávek rozhodne insolvenční soud v rozhodnutí o schválení oddlužení. V podrobnostech se obraťte na insolvenčního správce Vašeho exmanžela a taktéž ho vyrozumte o dlužném výživném.
10/05/2018 16:16:14
Dotaz
Aneta Dobrý den, do dnešního dne jsem měla zaplatit částku 77 000,- bohužel jsem neměla na to prostředky, chci se zeptat může přijít exekutor na trvalé bydliště, kde už delší dobu nebydlím a něco vzít pokud rodiče ukáží moje čestné prohlášení o tom že tam už nežiji a nemám žádné osobní věci a elektronika, nábytek atd prokáží účtenkami a kupní smlouvou, že je opravdu jejich mohou tedy něco vzít? V pondělí jdu podat žádost na oddlužení - kdy exekutoři dají pokoj? Až to půjde k soudu nebo jak to probíhá? A splací se jen půjčená částka nebo i úroky a poplatky co za tu dobu naskočily? Děkuji za odpověď
20/04/2018 12:58:09
Insolvence Brno Dobrý den, dle ust. § 109 odst. 1 písm. c) zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, výkon rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka, jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze po zahájení insolvenčního řízení nařídit nebo zahájit, nelze jej však provést. Věřitelé mají nárok i na příslušenství, které k dluhům náleží – své nároky však věřitelé musí uplatnit přihláškou pohledávky a tyto poté budou insolvenčním správcem přezkoumány. Povinností dlužníka v oddlužení je v průběhu 5 let trvání splátkového kalendáře uhradit věřitelům minimálně 30 % jejich nezajištěných pohledávek. Veškerá poučení o průběhu insolvenčního řízení by Vám měla poskytnout oprávněná osoba, která za Vás insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení sepsala a podala.
04/05/2018 14:09:54
Insolvence a nemoc
Jana Dobry den,mam delsi dobu problem s kolegyni,kdy me psychicky depta.Chci dat vypoved,jelikoz je to neunosne a jit na neschopenku,nez si najdu jinou praci.Uz mam nejake nabidky,muze se stat,ze pujdu rovnou do jineho zamestnani.Pokud by se stalo,ze budu na neschopence a budu mit darovacim smlouvu se zasilanim urcite castky, abych splnovala podminky,nemuze mi byt insolvence ukoncena,kdyz budou platby ve vysi ktera se mi nyni strhava dale zasilany? Dekuji za info
19/04/2018 23:01:00
Insolvence Brno Dobrý den, o změně/konci zaměstnání nezapomeňte informovat insolvenční soud a insolvenčního správce. Samotná ztráta zaměstnání není bez dalšího důvodem pro zrušení oddlužení. Jestliže si zajistíte, pro dobu než nastoupíte do zaměstnání nového, jiné příjmy, tak aby nebylo ohroženo plnění věřitelům a zákonná povinnost uhradit za dobu oddlužení minimálně 30 % nezajištěných pohledávek a budete plnit i další povinnosti, neměl by zde být důvod pro zrušení oddlužení.
04/05/2018 14:09:19
Vypoved a insolvence
Iveta Jeste jsem se chtela k predchozimu dotazu informovat,pokud dam vypoved a sla na prac.urad,zda by mi nekdo mohl rucit darem,ze mi bude mesicne splatku insolvence hradit nez nastoupim do noveho zamestnani.Dekuji
16/04/2018 19:06:51
Insolvence Brno Dobrý den, ano, je to možné. Bylo by vhodné tyto dotazy konzultovat předem s Vašim insolvenčním správcem.
17/04/2018 10:49:06
Výpověď a insolvence
Iveta Dobrý den.Mam za sebou 4 roky a 4 mesice insolvence.Chtela bych dat vypoved dvoumesicni s tim,ze budu na neschopence a potom bych sla na prac.úřad pokud bych nenasla praci a delala si rekvalifikacni kurz.Splacela jsem 40 % na insolvenci.Je mozne pozadat soud o prominuti zbytku splaceni,pokud bych nemela praci?Strhava se i z podpory v nezamestnanosti?Dekuji za odpoved.
14/04/2018 20:36:24
Insolvence Brno Dobrý den, jednou z povinností dlužníka v oddlužení (po celou dobu oddlužení) je vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost a v případě, že je nezaměstnaný, o získání příjmu usilovat; nesmí rovněž odmítat splnitelnou možnost si příjem obstarat. Z vlastní vůle byste tedy správně výpověď dávat neměla (leda že byste například přecházela rovnou do zaměstnání s vyšším příjmem). Příjmy jako dávky nemocenského pojištění a podpora v nezaměstnanosti podléhají srážkám z příjmu. Insolvenční soud bude rozhodovat o Vašem osvobození od neuhrazených částí dluhů na základě Zprávy o splnění oddlužení, kterou mu bude po 60 měsících trvání schváleného oddlužení předkládat insolvenční správce.
17/04/2018 09:29:15
Souběh příjmů u srážek
Nikola Dobrý den, mám několik exekucí, z toho některé jsou přednostní, jiné nepřednostní. Mám invalidní důchod ve výši 6.234,-Kč, také pracuji na částečný úvazek s čistým příjmem kolem 12.000,-Kč měsíčně (výše se různí podle odpracovaných přesčasů apod.). Účetní ve firmě mi však strhává téměř celou výplatu, v únoru jsem dostala vyplaceno jen kolem dvou stovek. Když jsem to řešila s účetní, sdělila mi, že provádí srážky dle nařízení exekutora, který ji nařídil, aby neuplatňovala nezabavitelnou částku. Je výpočet v pořádku? Nedokážu s tak nízkou částkou vyžít! Děkuji za odpověď.
13/04/2018 08:56:22
Insolvence Brno Dobrý den, bohužel neznáme podrobnosti Vašeho případu, je tedy třeba se řídit rozhodnutím exekutora. V zásadě platí, že dlužníkovi musí při provádění srážek ze mzdy (případně ze součtu více příjmů, tak je tomu ve Vašem případě) zůstat tzv. nezabavitelná část. Pakliže byste měla zájem Vaši situaci probrat a eventuálně řešit v rámci oddlužení, obraťte na nás přes bezplatnou linku 800 50 55 50 nebo na mobil 775 222 437.
17/04/2018 09:28:11
předchozí 2 strana z 12 další

MÁTE NÁROK NA ODDLUŽENÍ?

Zkuste si odpovědět na následující otázky. Je-li vaše odpověď ANO, neváhejte se na nás obrátit.

Dlužíte více věřitelům?
Jste v úpadku nebo vám úpadek bezprostředně hrozí?
Disponujete pravidelným příjmem?
Nevznikly vaše dluhy podnikatelskou činností?
Dokážete za dobu 5 let splatit minimálně 30 % vašich dluhů?
Máte čistý trestní rejstřík?